Odwodnienie UCan

Logo Axhell

Kilka słów o Axhell Drain Srl:

 

Axhell powstał dzięki inicjatywie profesjonalistów zajmujących się produkcją odwodnień liniowych od blisko 20 lat. Dostarcza swoje rozwiązania we wszystkie części świata.

Zespół stale pracuje nad stworzeniem produktów, które mogą uprościć pracę profesjonalistów i konsumentów związanych z problemem odprowadzania wody deszczowej.

Axhell Drain Srl spełnia wymagania norm: ISO 9001: 2015, ISO 14001, oraz standardu OHSAS 18001.

UCan to innowacyjny system odwodnień firmy Axhell Drain Srl

UCan Line logo
UCan Black

UCan to innowacyjny system odprowadzania wody od AXHELL Srl

Co takiego wyróżnia masz nowy produkt?

Czym kierowaliśmy się podczas projektowania tego systemu?
 
Czym charakteryzuje się UCan?

Estetyka, prostota, brak elementów podatnych na korozję!

UCan to system odwodnień liniowych klasy C250 zgodnie z normą UNI-EN1433
Założeniem podczas projektowania było stworzenie produktu, który sprawdzi się w najbardziej reprezentacyjnych obszarach zurbanizowanych.

Wyprodukowany w całości z odpornego polipropylenu (PP) gwarantuje sprawne odprowadzanie wody z terenów utwardzonych na których bardzo ważnym aspektem jest estetyka.

Instalacja UCan

Przestrzenie publiczne takie jak skwery, rynki i parki wymagają sprawnego odprowadzania wody opadowej z ich powierzchni.

Projektanci tych przestrzeni od lat poszukiwali odpowiednich produktów, które poza podstawowym zadaniem jakim jest sprawne odprowadzenie wody, wpiszą się w krajobraz i zagwarantują wysoki poziom jakości i estetyki.

... i tak właśnie zrodził się pomysł na linię produktów UCan.

Zbudowany na bazie rury ø110 mm produkt wyposażono w „lej” zbierający wodę z powierzchni drogi lub chodnika. Jedyne 30 mm szerokości rusztu oraz dostępne dwa kolory (czarny i szary) idealnie współgrają z nawierzchniami z bruku, kostki lub płyt betonowych. Produkt świetnie nadaje się do nawierzchni klasycznych jak i nowoczesnych.

Z materiałów wykorzystanych do produkcji tego systemu odwadniającego całkowicie wykluczono elementy stalowe, przez co finalny produkt jest całkowicie odporny na korozję.

Pojedyncze elementy o długości 500 mm łączy się ze sobą wsuwając jeden w drugi – analogicznie do łączenia rur kanalizacyjnych. Niewątpliwą zaletą UCan jest to, że współpracuje on ze wszystkimi akcesoriami (studzienkami, kształtkami, rewizjami itp.), tak bardzo popularnych rur ø110 dostępnych w Polsce. 

Budowa górnej nasady („leja”) i całkowicie gładka powierzchnia wewnętrzna powoduje zwiększenie ciśnienia przy ujściu „leja” co pozytywnie wpływa na samooczyszczanie rury odprowadzającej wodę.

Wyjmowany ruszt pozwala na okresowe czyszczenie systemu- do czyszczenia wystarczy myjka ciśnieniowa z wodą.

Klasa C250 pozwala na zastosowanie odwodnienia liniowego UCan w strefie ruchu pieszych, samochodów osobowych i dostawczych.

Przy założeniu, że przejazd pojazdów będzie powolny i sporadyczny, produkt ten można zainstalować także w strefie ruchu samochodów ciężarowych. Zawsze należy jednak stosować się to zapisów normy UNI-EN 1433 – o której można przeczytać w naszym poradniku (TU).

Samodzielne wykonanie instalacji jest bardzo proste i można je w uproszczeniu podzielić na 4 etapy:

Wykop pod odwodnienie
Przygotowanie wykopu
Ułożenie UCan
Ułożenie produktów
Opaka betonowa dla UCan
Wykonanie opaski betonowej
UCan po instalacji
Wykończenie


Szczegółową informacje o produkcie UCan można pobrać poniżej: