Odwodnienie liniowe – po co? Jak je zamontować?

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez naszych klientów, jest: po co zakładać odpływ liniowy? Przede wszystkim odpływ liniowy zapewnia bezpieczeństwo, niezależnie od wyjątkowo zmiennych w ostatnich latach warunków atmosferycznych. Odprowadzenie obfitych opadów wody deszczowej jest konieczne dla zapewnienia odpowiednich warunków wymaganych nie tylko w przestrzeni publicznej, jaką są np. parkingi, ale też w przypadku prywatnych posesji, na tarasach, większych balkonach czy podjazdach. Odpływ liniowy zapewnia chociażby wysiadającym z samochodów komfort i pewność, że nie trafią nogami w błoto i wodę zbierające się przy opadach deszczu. Nawet najwyższa cena doprowadzenia tego typu udogodnień, nie jest porównywalna z zadowoleniem osób z nich korzystających.

Odpływy liniowe – jak dobrać właściwy?

W zależności od przestrzeni, na jakiej mają być zastosowane odpływy liniowe, mamy do czynienia z różnymi rodzajami ich klas. Przykładowo, dla przestrzeni przydomowych dobierzemy więc odpływy liniowe o klasie A15, do stref transportowych konieczny będzie odporny na wysokie obciążenia i częstotliwość użytkowania odpływ liniowy o klasie D400, a w przypadku lotnisk zastosowanie znajdując odpływy liniowe odporne na ekstremalne obciążenia obliczane w tonach o klasie F900. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma producentami jesteśmy w stanie naszym klientom doradzić także w zakresie zagadnień, jak odpowiedni dobrać odpływ liniowy. Cena ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależna będzie oczywiście od użytego materiału oraz powierzchni, na których znajdzie zastosowanie proponowane przez nas rozwiązanie.

Odpływy liniowe – koszty

Ostatnim najczęstszym pytaniem zadawanym w trakcie zastanawiania się nad założeniem odpływów liniowych jest: ile to będzie kosztować. Zapraszamy do zapoznania się z cenami w naszym sklepie internetowym, gdzie cena podana jest za metr odpływu wykonanego z różnych materiałów. Każdorazowo jednak ustalamy ją indywidualnie, w zależności od wielkości zamówienia i rodzaju wykorzystanego materiału.