Odwodnienia wokół domu

Pojęcie odwodnień przeznaczonych do stosowania w strefie wokół domu odnosi się do wszystkich prefabrykowanych kanałów z rusztami (pokrywami) służącymi do odprowadzania wody opadowej do kanalizacji deszczowej lub zbiorników retencyjnych.

 

W tej strefie spotkać możemy:

  • odwodnienia chodników – najczęściej są to produkty klasy A15
  • odwodnienia podjazdów i parkingów przed domem – przeważnie produkty klasy B125

Jak widać powyżej, do odwodnienia stref ruchu pieszego oraz wokół domu stosuje się najczęściej odwodnienie klasy A15 lub B125. Dobrze zaprojektowana instalacja odwodnienia wokół budynku będzie w stanie poradzić sobie nawet z obfitymi opadami. Popularność odwodnień obu klas (A15 i B125) powoduje, że odwodnienia te bardzo łatwo jest dopasować do swoich potrzeb (wymiary, wzory rusztów i materiały z jakich zostały wyprodukowane). Spora podaż produktów wpływa bardzo pozytywnie na ceny, oraz dostępność produktów w sklepach.

Odwodnienie wokół budynków to niezwykle istotna część projektu architektonicznego, ponieważ chroni obszar przed zaleganiem wody podczas obfitych opadów deszczu, zalewaniem pomieszczeń położonych poniżej poziomu gruntu np. piwnic oraz pomaga odprowadzić nadmiar wody podczas roztopów śniegu.

Odwodnienia stosowane wokół budynków produkuje się w różnych rozmiarach, aczkolwiek najpopularniejszy rozmiar to 100×100 mm (wewnątrz). Poza tym rozmiarem w naszej ofercie dostępne są odwodnienia o szerokiej rozpiętości rozmiarowej. Koryta do odwodnień tej serii produkuje się z różnych materiałów, jednak największą popularnością cieszą się te wykonane z tworzyw sztucznych (PP lub PE-HD). Takie odwodnienie instalowane są najczęściej w garażach, na podwórkach i tarasach, ponieważ cechują się dużą wytrzymałością i wysoką tolerancją na zmienne temperatury. Dodatkowymi zaletami tego produktu jest jego waga, co ma wpływ na łatwość montażu.

 

Wybierając odwodnienie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że doskonale sprawdzi się ono w miejscu swojego przeznaczenia, a dzięki swoim specjalnie dobranym parametrom, posłuży przez długi czas, odprowadzając nadmiar niepożądanej wody do miejsc jej ujścia. Pamiętaj, że odwodnienie domu to niezwykle ważny element każdej posesji, dlatego zadbaj o to, aby Twoja instalacja była jak najlepszej jakości.