Odwodnienia stref przemysłowych

Utwardzone powierzchnie służą różnym celom, w tym – gdy jeżdżą po nich ciężkie maszyny – muszą poradzić sobie z dużymi obciążeniami. W takich sytuacjach liniowe odwodnienie terenu musi być odpowiednio wytrzymałe.

Odwadnianie terenu na obszarach przemysłowych, w strefach ruchu wózków widłowych oraz w portach wymaga zastosowania odpowiednich materiałów, wytrzymałych na obciążenia nawet tak ogromne jak 60 ton (klasa E600). Korytko takiego odwodnienia może być wykonane z polietylenu wysokiej gęstości (PE-HD) i musi być dodatkowo dodatkowo wyposażone w stalową lub żeliwną ramę. Co do rusztów to klasa ta ogranicza praktycznie materiał do żeliwa sferoidalnego. Wszystko po to, aby odwodnienie przemysłowe skutecznie odprowadzało nadmiar wody, a jednocześnie było stabilne.

Odwodnienie terenu

Odwadnianie terenu jest istotne jeżeli mamy do czynienia z powierzchniami przemysłowymi, takimi jak: magazyny, fabryki, hale produkcyjne itp. W takich miejscach najczęściej pracuje się z pomocą ciężkiego sprzętu, maszyn, wózków widłowych, które do bezpiecznego i odpowiedniego funkcjonowania potrzebują suchej nawierzchni – tutaj montuje się odwodnienia liniowe klasy E600.

Odwodnienie przemysłowe ze względu na miejsce jego montażu musi być szczególne trwałe i wytrzymałe ze względu na duże obciążenia i nacisk. Koryta które będą odporne na obciążenia występujące w tych strefach mogą być wykonane z polietylenu wysokiej gęstości (PE-HD) i muszą być dodatkowo wzmocnione za pomocą stalowej lub żeliwnej ramy. Ruszt, jakim pokrywa się odwodnienie przemysłowe, to konstrukcja wykonana z żeliwa sferoidalnego niezwykle odpornego na nacisk, temperaturę i zniszczenia. Takie systemy sprawdzają się szczególnie w strefach ruchu wózków widłowych. Instalując odwodnienie terenu przeznaczonego pod obszary przemysłowe, musisz pamiętać, że będzie ono odpowiedzialne za odprowadzanie wody w warunkach nietypowych, dlatego musi być odpowiednio przystosowane do swojego zadania. Wybierając nasze odwodnienie terenów przemysłowych, możesz mieć pewność, że będzie ono funkcjonalne i trwałe, oraz zapewni pożądane bezpieczeństwo.