Odwodnienia drogowe

Parkingi dla samochodów ciężarowych oraz jezdnie szybkiego ruchu wymagają odwodnień specjalnie dostosowanych do potrzeb takich obiektów wynikających z bardzo dużego ciężaru i częstotliwości przejeżdżających pojazdów (klasa D400).

Optima 100x100 D400

JEŚLI CHCESZ KUPIĆ ODWODNIENIA TEJ KLASY PRZEJDŹ DO NASZEGO SKLEPU.

W sprzedaży dostępne są różne wymiary, dzięki czemu można odwodnienie liniowe dopasować do potrzeb konkretnego parkingu czy innego obiektu. Odwodnienie klasy D400 wykonane jest z odpowiednio mocnych materiałów. Stosuje się polietylen o wysokiej gęstości (PEHD) wzmocniony dodatkowo ramą stalową, a ruszt wykonany jest z żeliwa sferoidalnego, które wykazuje się większą trwałością aniżeli normalne żeliwo. Materiał ten nie odkształca się pod naciskiem.

Oczywiście jak w przypadku każdego odwodnienia tak i w odwodnieniu parkingów narażonych na duże obciążenia ważne jest to, aby zostało ono dobrze zamontowane, a następnie odpowiednio często czyszczone. Poza tym należy wykonać spadek, dzięki któremu woda będzie wpływała do korytka.

Choć trzeba przyznać, że nawet najlepsze odwodnienie będzie miało kłopot w zebraniu wody z powierzchni, która uległa w jakiś sposób uszkodzeniu, a więc popękała albo pojawiły się w niej dziury. Najlepiej więc jednocześnie zadbać o wysoką jakość powierzchni oraz o dobranie odpowiedniego systemu odwodnienia zwłaszcza na narażone na tak duże obciążenia obiekty, jak strefy transportowe.

JEŚLI CHCESZ KUPIĆ ODWODNIENIA TEJ KLASY PRZEJDŹ DO NASZEGO SKLEPU.