Czyszczenie odwodnień liniowych

Decydując się na montaż odwodnień liniowych, musimy być świadomi, że do długiego i w pełni sprawnego ich funkcjonowania konieczne będzie okresowe ich czyszczenie i serwisowanie. To dzięki temu będziemy w stanie utrzymać kanały w pełnej drożności, które szybko odprowadzą niepożądaną wodę.

Ponieważ opady przynoszą ze sobą mnóstwo zanieczyszczeń i śmieci zalecamy wykonać po każdym większym opadzie.

Czyszczenie odwodnień liniowych nie jest skomplikowanym procesem. Nie potrzebujemy do tego wyspecjalizowanych firm, ani narzędzi. W związku z tym można wykonać je samodzielnie. Aby to zrobić najpierw należy odkręcić ruszt. Następnie należy usunąć z wnętrza kanału wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Jeśli jest ich więcej, wygodnie jest użyć do ich spłukania wody z węża pod ciśnieniem. Z pewnością pomoże to w szybkim i sprawnym spływie wody. Jeśli nasze odwodnienie wyposażone jest w syfon niewątpliwie on też potrzebował będzie oczyszczenia i udrożnienia. W zależności od modelu syfonu proces ten należy zawsze wykonać w zgodności z instrukcją obsługi.

Przed ponownym montażem bezsprzecznie należy też sprawdzić ruszty. Uszkodzone, należy wymienić na nowe. Cały proces czyszczenia odwodnień liniowych zakończymy przykręcając z powrotem wszystkie ruszty.

Prawdopodobnie podczas prac serwisowych potrzebne będą części zamienne (jak syfony, ruszty i montaże do nich). Dlatego zawsze prowadzimy sprzedaż akcesoriów, które znaleźć można w naszej ofercie.

Reasumując, czyszczenie nie zajmie wam wiele czasu a zagwarantuje sprawny odbiór wody i bezpieczeństwo korzystania z odwodnienia.